Народився 1970р. м. Львів (Україна). 1985-89 навчання у Луцькому музичному училищі по класу бандури (Ю.Бокового), 1989-94 навчання у Львівській музичній академії ім. М. Лисенка, на кафедрі народних інструментів по класу бандури (проф. В. Герасименка ), 1993-1996-навчання у Львівській музичній академії ім. М. Лисенка на кафедрі сольного співу (проф. В.Ігнатенка).

Учасник майстеркласу з сольного співу, проф. Віллі Воркман (Вища школа музики, м. Гамбург/Німеччина).

В 1997р. соліст Дніпропетровського театру опери та балету. З 1998р.соліст Київської Державної чоловічої хорової капели ім. Л.Ревуцького. Виконавець головної ролі в New опері «Андрій Бульба» композитора І.Небесного. /м.Київ,1999р./

1999-співзасновник та учасник дуету з Сергієм Безруковим /контртенор, баяніст, композитор /м.Київ/. Здійснено запис CD «Ave Maria».
2002-учасник інтернаціонального фол-джаз ансамблю /Гамбург.Німеччина/ Roman Antonyuk – Bandura, Gesang –Ukraina /Yana Mishenina – Gesang, Violine –Rusland /,Sergei Bezrukov – Knopfakkordeon, Gesang –Ukraina/, Jogi Jockusch – Percussions –Deutsch/, Gros Ngolle-Pokossi – Bass- Frankreich/, Data Malazonia –Klavir-Georgia.

2006-соліст філармонійного ансамблю інструментальної музики “Високий Замок” /м.Львів/.
З 2007 співпраця з видатним польським кларнетистом, композитором та диригентом Войтеком Мрозком в проекті “Чотири тенори” до Євро 2012. Концерти проекту відбуваються в найпрестижніших залах Польщі. Як соліст-виконавець і як учасник музичних колективів, приймав участь у різних музичних фестивалях та є лауреатом музичних конкурсів.

З сольними програмами виступав в концертних залах Австрії, Англії , Болгарії, Бельгії, Італії, Німеччини, Македонії, Польщі, Франції, у складі квартету гастролював в Україні, Польщі, Угорщині, Канаді, Нідерландах, Боснії і Герцеговині,Іспанії,Росії, Лівані тощо. В репертуарі музиканта різно-жанрова вокальна,інструментальна та вокально-іструментальна музика різних епох.

4 травня 2019 року указом президента України №188/2019 Романові Антонюку присвоєно почесне звання “Заслужений артист України”.

Твори вокальні

G.F.Handel, Oratoria Samson, Manoa
H.Purcell, Dido i Aeneas, Aeneas
W.A.Mozart, Czarodziejski Flet, Papageno
W.A.Mozart, Don Juan, Don Juan
W.A.Mozart, Wesele Figara, Figaro
G.Verdi, Traviata, Germont
G.Verdi, Ernani, Don Carlos
P.Czajkowski, Jolanta, Robert
P.Czajkowski, Eugeniusz Oniegin, Eugeniusz Oniegin
S.Rachmaninow, Aleko, Aleko

Твори іструментальні

G.F. Handel, Koncert dla harfy, B-dur
A.Vivaldi, Koncert dla skrzypiec, A-moll
J.Olijnyk, Koncert dla bandury
J.S.Bach, Preludium i fuga, G-moll
D.Bortnianski, Koncert dla klawesynu, D-dur