Роман один з провідних солістів Львівського Національного академічного театру опери та балету імені С. Крушельницької з потужним, ясним, сильним тенором, який захоплює слухачів теплотою і пристрастю. Він відомий своїми головними ролями в спектаклях театру і неперевершеною акторською майстерністю. Роман Трохимук є випускником Львівської Національної музичної академії імені М. Лисенка, (Львів, Україна), клас професора В. Ігнатенка.

Будучи студентом він зайняв перше місце в обласному конкурсі імені С. Людкевича.

У 2003 році брав майстер-класи у Дрезденській Консерваторії у класі професора  Крістіана Ельснера і того ж року був нагороджений  Вагнерівською стипендією.

В 2009 році став володарем Гран-прі ІV Міжнародного конкурсу оперних співаків ім. С. Крушельницької.

Роман Трохимук виконав сольну тенорову партію в К.Орф “Carmina Burana” в Залі Конгресу в Цюріху, Швейцарія. Виступав на усіх великих оперних сценах України і мав турне з Київським Національним Оперним Театром. Брав участь у численних концертах державного рівня і виступав більш ніж на 500 сценах Європи і Азії.

27 березня 2015 року наказом президента України №180/2015 Роману Трохимуку  присвоєно почесне звання “Заслужений артист України”.